DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Antalya Milliyetçi Hareket Parti İl başkanı, Onur Temel  gazeteci Selami Şahin’in hazırlayıp sunduğu ‘ Gündem Özel’ programına konuk oldu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Antalya Milliyetçi Hareket Parti İl başkanı, Onur Temel  gazeteci Selami Şahin’in hazırlayıp sunduğu ‘ Gündem Özel’ programına konuk oldu.

MHP İl Başkanı Radyo Antalya’da

 

Antalya Milliyetçi Hareket Parti İl başkanı, Onur Temel  gazeteci Selami Şahin’in hazırlayıp sunduğu ‘ Gündem Özel’ programına konuk oldu.

radyoantalya 94 FM frekansında yayın yapan  Programda Antalya’nın gündemine dair önemli konular konuşuldu. 30 Eylül 2023 tarihinde yapılan ilk kongrecimizden sonra seçilmiş bir İl başkanı olarak görevimizi devam ettirmekteyiz. Diyerek programa başlayan Onur Temel Antalya’da Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarının yeterli olmadığına dikkat çekti.

Programın başında kendisiyle ilgili bilgi veren Temel şöyle konuştu,  1985 Antalya’da doğumluyum. Aksu’lu bir ailenin, Yörük  bir evladıyım.Bütün hayatım, üniversite  dışında Antalya ilimizde devam etti. İlk okulu Namık Kemal ilk öğretim okulunda ortaöğretimim Metin Nurhan Çakallıklar Anadolu Lisesi’nde okuduktan sonra, Üniversite eğitimimi Koceeli Üniversitesinde tamamladım. Üniversite sonrası İstanbul bölgesinde yazılım işleriyle ilgilendikten sonra memleketimize dönüş yaptım.

Memleketimize dönüş yaptıktan sonra siyasi hayatım gibi 2009 yılında Milliyetçi Hareket Partisi Kepez ilçe yönetim kurulumda yer aldım. Partimize iki dönem Kepez ilçe yönetim kurulumda yönetim kurulu üyesi olarak ilçe başkan yardımcı olarak ,en sonunda da ilçe sekreteri olarak hizmet ettim. Daha sonra 2016 yılında atanan o dönemini il başkanı Mustafa Aksoy  Bey ile beraber göreve geldik ve bugün milletvekilliğimizi yapan Hilmi Durgun Bey’le de göreve devam ettim.Yaklaşık 7 senedir il teşkilatımızda görev yapıyorum .10 Nisan’dan sonra Hilmi  Durgun Bey’in milletvekili adayı olmasından sonra il başkanlığı görevi şahsım tarafından yürütülmektedir. 30 Ekim’de Kongremizden sonra seçilmiş il başkanı olarak bu işle bu görevi devam ettiriyorum.

Genç denecek bir yaşta göreve geldiğini belirten MHP İl Başkanı Onur Temel ‘Önceki iki il başkanımızda yaklaşık aynı yaşlarda bu göreve geldiler. Daha verimli oluyor, daha dinamik oluyor. Daha çok  sahada ,daha etkin, daha faal çalışmalar yürütebiliyoruz. dedi.

Tabii ki il başkanının genç olması büyük avantajlar sağlıyor ama yönetim kuruluğumuzda genç arkadaşlarımızla beraber tecrübeli isimlerde yer aldığı için onların da desteğiyle genç il başkanları bugüne kadar görevlerine başlayarak devam etmek bize ayrı bir dinamizm kazandıracağını belirten Temel  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN dediği gibi  Toroslar’ın tepesine çıktığınızda, dumanı tutan bir çadırı gördüğünüz zaman bu milletin yenileyemeyeceğini anlarsınız. açıklamasında bulundu.

RadyoAntalya Gündem Özel’de açıklamalarına devam eden, Temel önümüzdeki  seçimlerde 99 yılından bugüne kadar zaten Milliyetçi Hareket  Partisi bütün seçimlerde ister  yerel olsun genel olsun Antalya’da hep belirleyici bir parti olmuştur.Dediğim gibi bugün de Cumhur İttifakı çatısı altında önceki dönem  bir olan milletvekili sayımızı zaten   ikiye çıkararak sahadaki etkinliğimizi Antalya seçmenin gözündeki de yerimizi attırmış durumdayız.Yerel seçimlerde de bu ivmeyi devam ettirerek daha önemli bir noktaya taşımak istiyoruz. Genel merkezimizle zaten sürekli diyalog halindeyiz ve aldığımız talimatlar doğrultusunda güzel giden çalışmalarımızı daha iyi noktalara taşımak için üstün bir gayret gösteriyoruz. Hep beraber 31 Martta   Cumhur İttifakı’nın yönettiği bir Antalya özlemi içerisindeyiz.Ona kavuşmuş oluruz diye umut ediyorum.

Büyükşehir Sınıfta kalmıştır.

Dinleyicilerden gelen soruları da yanıtlayan Temel  CHP tarafından yönetilen Büyükşehir’in Antalya’da yaptığı çalışmaları nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusunu da yanıtladı.

.         Onur Temel, dediğim gibi ama geldiğimiz noktada ne yazık ki ana muhalefet  partisi ve millet ittifakı tarafından yönetilen bir büyükşehir belediyesi ve büyük çoğunu da ilçe belediyesi ne sahibiz üzülerek izliyoruz ki hızla büyüyen, büyüme hızıyla paralel bir şekilde yatırım alamayan bir ile dönüştü Antalya’mız. Trafiği anlatsam saatler sürer, vatandaşlarımız iş çıkış saatlerindeler .Muhtemelen zaten araçların içinde biraz gergin bir pozisyon da trafikte adım adım, metre metre yol olarak bizleri dinliyorlar.Bizlere sabrediyorlar.Evet, bu trafik çilesi Antalya’da bizleri çok gergin bir toplum haline getirdi.Özellikle hepimiz bunu yaşıyoruz ben de şahsen yaşıyorum. Bunun dışında neredeyse hiç  neden yatırım yapılmıyor. Yani bir planlama ne yazık ki hayata geçirilmedi. Zaten planlama eksiklikleri de var.Yani gördüğümüz kadarıyla bir çözüm üretilmiyor.İşte bir metre iki metre kavşaklar genişletilerek 3 milyon nüfusa dayanmış,tüm dünyanın göz bebeği haline gelmiş,Coğrafyamızdaki tüm çatışma ortamlarındaki ülkelerin vatandaşları tarafından tercih edilen bir şehir olmuş Antalya’da seçim arifesine gelmemize rağmen taş üstüne taş konulmadı. Katma değeri çok yüksek olan tarımıyla ticareti ile turizmiyle Türk ekonomisine önemli bir katkı sağlayan Antalya’da ne Bırakın siyasi parti il başkanlığı kimliğimi Antalya’da yaşayan bir vatandaş olarak bunlardan memnun değilim. Bu durumdan Antalya’da tüm vatandaşlarımız rahatsız 5 Ay sonra yapılacak olan seçimlerde vatandaşlarımız bu durumu değiştireceğine inanıyorum..

Serbest Bölgeyi dile getiren Abdurahman Başkan’dır.

Programda geçtiğimiz günlerde yaşanan güncel bir konuyu soran  gazeteci Selami Şahin  , Mecliste MHP milletvekili Abdurrahman Başkan’ın Antalya’nın önemli sorununa parmak basıp mecliste bir konuşması var.Antalya serbest bölgesinin artık Antalya’ya yetmeyeceğini söylüyor. Nasıl havaalanı yetmiyorsa, işte hastaneler şunlar bunlar yetmiyorsa, tabi Antalya serbest bölgesi de yetmiyor.Diyerek bir açıklaması var. Ne hikmetse yine Abdurahman Başkan’ın açıklamasında hemen sonra iyi parti milletvekili sanırım aynı açıklamayı kopya edercesine yapmış. Siz de buna istinaden, böyle bir şey olamaz şeklinde kopyacı yaklaşımı eleştirmişsiniz. Onu biraz açar mısınız baştan sonra? sorusuna MHP İl Başkanı Onur Temel şöyle cevap verdi.

Geçen hafta Sayın MYK üyemiz ve Antalya milletvekilimiz Sayın Abdurman Başkan Bey, Ticaret Bakanlığı bünyesinde plan bütçe komisyon üyesi olmasına nedeniyle komisyon görüşmelerinde Antalya’nın bir tarım ve turizm kenti olmasının yanında önemli bir ticaret destinasyonu olduğunu, önemli bir ticaret merkezi olduğunu ifade etti.Önemli olan bu ticaret parçalara ayırdığımızda da bunun önemli bölümlerinden biri de serbest bölgedir .Tek kalemde önemli ihracat rakamları yakalanıyor. Abddurrahman Bey’i oradaki zaten soruna değindi.Serbest bölgenin artık yeterli hale gelmediğini, Antalya’ya yetmediğini ve yeni bir bölgenin gösterilmesi gerektiğini, yeni bir bölgenin ayrılması, tahsis edilmesi gerektiğiyle alakalı çok güzel bir paylaşım yaptı.Hatta biz de bunu sosyal medya hesaplarımızda, vatandaşlarımıza duyurmak için teşkilatlarımız olarak paylaştık. Ne hikmetse  iki gün önce dediğiniz gibi İyi parti milletvekili benzer bir açıklamayı sanki böyle bir günden hiç olmamış, hiç konuşulmamış, yalnız bunu kendisi keşfetmiş ve kendisi gündeme getirmiş gibi serbest bölgenin   girişinde bir fotoğrafla beraber bir açıklama da bulundu.

Biz de tabii maksat kazanan Antalya olsun isteriz. Ancak bu tür siyasetle değil. Biz bunu zaten dediğimiz gibi, bizim milletvekilimiz  Abdurrahman Başkan dile getirmişti.Burada rol çalmanın bir manası göremedik. Bugün de sitemkar, tarzda bir açıklama yaptık.

MHP Antalya’da her geçen gün güçlenmektedir.

Programda parti çalışmaları ile ilgili bilgiler veren MHP il başkanı Onur Temel Partimizde bir yoğunluk var. Bunu da daha artarak devam edeceğine görüyoruz, gözlemliyoruz.açıklamasında bulunduktan sonra Ülkü Ocakları tarafından hayata geçirilen ‘Göktürk Akademisi’ isimli proje ile ilgili bilgiler verdi.Bildiğiniz gibi ‘Ülkü ocakları zaten bir ilim ,irfan yuvası. Biz bunu her dönem böyle kabul ettik. Bugün çağımızın en önemli buluşlarından, keşiflerinden ve gündelik hayatına katkı sağlayan bir bilimlerinden bir tanesi IHA, SIA, bu gün Bayraktarın öncülüğünde zaten ülkemiz teknolojik olarak bir atılım içerisinde ama tabii ki hepsi silahsız değil, insansız hava araçları. İHA’lar artık her sektörde, fotoğrafçılıkta kullanılıyor, tarımda kullanılıyor, turizm de kullanılıyor. Birçok sektörde önemli bir materyal haline geldi, belirleyici kullanılan bir argüman haline aldı.Bunun için de ülkü ocakları Antalya İl Başkanımız Ferhat Aksoy’in de kendi akademik alan olduğu için böyle bir tespiti oldu.Antalya’da tek olarak onaylı  bir şekilde IHA kullanımına yönelik sertifika  sağlıyorlar.Güzel bir eğitim kurumu diyelim.

 

Üretken Belediyeciliğin Adresi MHP’dir.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin belirlemiş olduğu liderimizin sayın genel başkanımızın belirlemiş olduğu ‘Üretken belediyecilik’ kavramını Türkiye’de belki en iyi şekilde dolduran İki tane belediye başkanına sahibiz. Buradan sizlerin sayesinde onlara da teşekkür etmek istiyorum.Alanya’da Adem Murat Yücel Bey’e Korkuteli’nde  Ömer Niyazi işlik Bey, liderimizin bu belediyeler konusunda sergilemiş olduğu ,ortaya koymuş olduğu üretken belediyecilik anlayışını,tamamıyla yerine getirdiler. Bugün Korkuteli’ne gittiğiniz zaman Korkuteli bir şantiye halini almıştır. Korkuteli vatandaşlarımızın sosyalleşebileceği daha iyi şartlarda yaşayabileceği bir çok yer kazandırmış Bu projelerin de Bugün en yapılmakta oKorkuteli merkezinde çok derli toplu dönüşüm projesi ki kentsel dönüşüm projesi oluyor. Ömer Başkan arasta projesi Son derece ihtiyacı olan bir projedir. Ömer yaz aylarında artan nüfusa hitap   önemli bir şehir terası kazandırdı. Oraya çok lüks Antalya’daki bir çok restoranla boyu ölçüşe bilecek yarışabilecek içinde olduğu piknik alanının içinde olduğu Çok güzel bir şehir terası kazandırdı.Yani ben her gittiğimde Korkuteli’ne kuş bakışı oradan bakmaya çalışıyorum. Çünkü çok huzur veriyor Aynı zamanda bir hayvan borsası kurdu bölgeye diğer Burdur il  sınırındaki İlçelerimize, beldelerimize de hitap edecek hayvan borsası kurdu.

 

Alanya’da Adem Murat Güzel başkanımızönemli bir kültür merkezi inşaatı,Belediye sarayı inşaatı devam etmektedir .Onun dışında da geçen daha açılışını yaptığı Antalya’nın bilinen su markaları ile Yarışabilecek Bir dolum tesisi Alaiye Markasıyla su piyasaya sürdü. Şu anda her iki belediye başkanımızı gerek sosyal gerekse Korkuteli ve Alanya’ya değer katacak onlarca projeleri hayata geçirdiler. Genel başkanımız zaten yer yerel seçimlerle alakalı Cumhur İttifakına  sonuna kadar sahip çıkacağımızı defaten ifade etti.Biz de burada sorgusuz, sualsiz bir şekilde liderimizin sayın genel başkanımızın talimatları noktasında zaten kendisi sayın Cumhur başkanımızda  dönem dönem basında siz de takip ediyorsunuz Bunları değerlendirerek değerlendirmeler yapıyorlar Biz de onun talimatlarında Sayın genel başkanımızın sözünü yere düşürmeden Antalya da  Cumhur İttifakı ne  karar alınırsa alınsın Büyükşehir belediyesi Cumhur İttifakının  kazanması adına Bütün gayreti gösterip Sayın genel başkanımızda layık olmak için üstün bir  mücadele sergileyeceğimize söz veriyoruz

 

Seçimlere sayılı günler kaldı.

Gasilhane, otopark, tedaş kavşağı  Böcek’i kurtarmaz.

 

Büyükşehir belediyesince e kazandırılan bir gasil hane ve mini bir külliye  Akdeniz üniversitesinde henüz tamamlanamayan katlı  otopark. Olabildiğince objektif olmaya çalışıyorum.Uncalı mezarlığında yapılan mini külliye ve Akdeniz Üniversitesinde yapılan katlı otoparkın yeterli olmadığını düşünüyorum. Tedaş Kavşağında  zaten mevcut olan 3 veya 4 şeritli bir yol vardı.Orada bir veya 2 metre şerit genişletmesi yapıldı. Sanki Antalya’ya 5 şeritli yeni bir yol kazandırılmış gibi reklam yapılıyor. Bunlar bana göre 5 yıl içinde Antalya’nın hak ettiği projeler değildir.

 

YORUM YAP