DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Antalya’da ikamet izni bulunan 125 bin yabancı yaşıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Antalya’da ikamet izni bulunan 125 bin yabancı yaşıyor

Antalya Valisi Hulusi Şahin, Antalya’da ikamet izni bulunan 125 bin yabancının yaşadığını açıkladı.

Antalya'da yerleşik yabancı sayısı, 42 bin kişi azaldı - Güncel Gündem  Haberleri

Antalya Valisi Şahin, düzensiz göçle mücadele kapsamında Kepez Kent Meydanı’nda oluşturulan Düzensiz Göçmen Ön Kabul ve Sevk Merkezi’nde yaptığı basın toplantısında, mobil göç istasyonunun kentte yaklaşık 1 aydır hizmet verdiğini söyledi.

Yasa dışı şekilde Türkiye’de bulunan insanların güvenlik güçlerinin İl Göç Müdürlüklerine götürülmek zorunda kaldığını dile getiren Şahin, bu durumun zaman kaybına neden olduğunu, mobil göç noktalarıyla minibüs içerisinde işlemlerin yapılabildiğini kaydetti.

Mobil göç istasyonu sayısının artacağını ifade eden Şahin, yasa dışı yollardan kente gelen düzensiz göçmenlere göz açtırmayacaklarını kaydetti.

“Kentte yaşayan yabancılar arasında ilk sırayı Ruslar alıyor”

Kentte kalan yabancı sayısına ilişkin de bilgi veren Şahin, “Kentte yasal olarak 125 bin yabancı yaşıyor. Bu rakam hep speküle ediliyor. Gerçek rakam bu. Bir önceki yıla göre ciddi bir azalış oldu. Yabancı sayısı 167 binden 125 bine düştü. Kentte yaşayan yabancılar arasında ilk sırayı Ruslar alıyor. Rusya’yı sırasıyla Kazakistan, Ukrayna, Almanya ve Kırgızistan uyruklu vatandaşlar takip ediyor.” dedi.

YORUM YAP