DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Antalya’nın tatilcileri havayolunu tercih etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Antalya’nın tatilcileri havayolunu tercih etti

Turizm kenti Antalya’yı 9 günlük Kurban Bayramı’nda tercih edenlerin geliş adresi hava yolu oldu. Şehrin giriş noktalarında gözle görülür araç yoğunluğu oluşmazken hava yolu ile gelenler ise ağırlıklı olarak otellere yöneldi.

Bayram yoğunluğu
Türkiye’nin dünyaya açılan penceresi konumundaki Antalya’da, Kurban Bayramı yoğunluğu devam ediyor. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ardından, yerli misafirler yaptıkları rezervasyonlar için Antalya’ya gelmeyi sürdürüyor. Kentte 650 bine yaklaşan yatak kapasitesinin çoğunluğunun dolduğu belirtildi. Hafta sonu başlayan gelişler Arife gününde daha da arttı. Karayolunu çok az tatilci tercih ederken, çoğunluğun havayolunu kullandığı görüldü. Antalya Havalimanı’na gelen tatilcilerin konaklayacakları yerin servisleri ile otellerine hareket etti. Havalimanında taksicilerinde bayram yoğunluğu nedeniyle ekstra seferlerler düzenledikleri öğrenildi.

“Tatili hakettik”
İstanbul’dan gelen Bülent Çatıkkaş, “Bayram tatili güzel geçirmek için geldik. 5 yıldızlı otelde kalacağız. Fiyatlar biraz yüksek. Daha önce üçte birine geldiğimizi yere şuan , 3 katına geliyoruz. Ama bir sene yoğun çalışıyoruz. 3-4 günlük tatili hakettiğimizi düşünüyoruz. Bayramda bir mola ihtiyacımız var” dedi. Ankara’dan ailesiyle tatile gelen Berk Ceylan, “9 günlük tatildeyiz, işin gücün stresinden kaçtık. Kemer’de otelde kalacağız” diye konuştu.

“Aşırı bir yoğunluk var”
Tatil boyunca yoğunluk yaşadıklarının altını çizen havalimanı Havalimanı taksicisi Ali Bekir Günal, “Kış boyu durgunluk vardı. Bayram bereketli geldi. Sezonda hareketli geçiyor. Taksi esnafı olarak bu durumdan memnunuz. Bayram nedeniyle iç pazar daha hareketli ağırlıklı olarak Ankara, İstanbul’dan gelenler var. Tatilde olunca aşırı bir hareketlilik var” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

DÖVİZ KURLARI

 • Dolar DOLAR
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Euro EURO
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Sterlin İNG. STERLİNİ
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Frang İSV. FRANGI
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Kanada Doları KAN. DOLARI
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Çeyrek Altın ÇEYREK ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Gram Altın GRAM ALTIN
  ALIŞ SATIŞ FARK
 • Bitcoin BITCOIN
  FİYAT DEĞİŞİM

DÖVİZ ÇEVİRİCİ

 • Satış
  Alış