DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

 Falezlerdeki yangın ağlattı

Yayınlanma Tarihi : Google News
 Falezlerdeki yangın ağlattı

Falezlerde çıkan yangın, itfaiye ekiplerince söndürülürken, yaşlı kadın ise beslediği hayvanların zarar gördüğünü düşünerek gözyaşlarını tutamadı. Denizde yüzen vatandaşlar ise büyük korku yaşadı.

Dün öğleden sonra çıktı
Yangın, dün saat 15.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Yeşilbahçe Mahallesi’ndeki yaklaşık 35 metre yüksekliğindeki falezler üzerinde bulunan Yalım Park’ta meydana geldi. Falezlerdeki kargı ve çalılık alandan dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirdi. İhbarın ardından bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Havanın kuru ve sıcak olması nedeniyle alevler kısa sürede geniş alana yayıldı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Bu sırada falezlerin alt kısmında denize giren vatandaşlar da büyük panik yaşadı. Denize inişin yapıldığı merdivenler alevlerin arasında kaldı. 10 kişilik bir grup büyük korku yaşarken, itfaiyenin zamanında müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı ve soğutma çalışması yapıldı. Yakındaki kafenin görevlileri ve bir hayvansever yanan alanda içinde besledikleri hayvanlar için büyük üzüntü yaşadı, zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. Yangının söndürülmesinin ardından vatandaşlar merdivenlerden yukarıya çıktı.

“Alevler yaklaştı”
Dumanların arasından arkadaşıyla geçen Halil Acartay, “İtfaiye olmasa neredeyse yanmıştık, tekne yanaştı bizi almak için. Her tarafımızı bir anda alevler sardı. Yangın biz denizdeyken kısa sürede başladı ve büyüdü. Birisi buralara bir şeyler yapıyor. Neredeyse biz de yanıyorduk, İtfaiye olmasa kurtulmamız zordu. İtfaiyemize teşekkür ediyoruz. Aşağıda 10-12 kişi vardı. Bayağı bir telaşlandık. İtfaiyemizin emeğine sağlık. Hala yoğun bir duman var” dedi.

Ağladı
Beslediği kedilerin yandığını düşünen ve gözyaşları tutamayan Nafiye Erdinç, “Ormanlık alan içinde beslediğimiz hayvanlar ve yavruları vardı. Bu yangınları kim çıkarıyor. Burayı kullanmak yasaklansın. Orman içinde kediler yeni doğum yapmıştı yavrular vardı. Orada yaşayan bütün hayvanları biz besliyorduk” diye konuştu.

YORUM YAP