DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Türk Yıldızları Binlerce kişiyi sahile ve falezlere doldurdu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Türk Yıldızları  Binlerce kişiyi sahile ve falezlere doldurdu

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Antalya’da gerçekleştirdiği gösteri uçuşuyla binlerce vatandaş ve turistin ilgisini çekti. Gökyüzüne 100 çizerek başlayan gösteri, sahilde ve falezlerde toplanan kalabalık tarafından heyecanla izlendi. Bazı izleyiciler, gösteriyi daha iyi görebilmek için çitleri aşarak yerlerini aldı. Gösteriyi izleyenler arasında yer alan bir vatandaş, gurur duyduklarını ve muazzam bir duygu yaşadıklarını belirtti.

– Türk Yıldızları Antalya‘yı yaza çevirdi: Binlerce kişi sahili ve falezleri doldurdu

Gökyüzüne 100 çizerek gösteriye başlayan Türk Yıldızları’nı vatandaşlar ve turistler heyecanla izledi

Falezlerde toplanan kalabalıktan bazıları, gösteriyi daha iyi izleyebilmek için çitleri aştı

Oğluyla gösteriyi izleyen vatandaş: “Gurur verici”

 Antalya’da “Ata’ya saygı” uçuşu gerçekleştiren Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, bugün yine Antalya’da ‘gösteri uçuşu’ gerçekleştirdi. Cumhuriyet‘in 100’üncü yılı nedeniyle gökyüzüne 100 çizerek gösteriye başlayan Türk Yıldızları’nı binlerce vatandaş ve turist heyecanla izledi.

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü etkinliklerinde dün “Ata’ya saygı” uçuşu gerçekleştiren Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi Türk Yıldızları, Antalya Kültür Yolu Festivali çerçevesinde bugün 13.00’da Konyaaltı Sahili‘nde gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

İzlemek için çitleri aştılar

Yaklaşık yarım saat süren gösteri uçuşundan saatler öncesi Konyaaltı Sahili’ne gelen Antalyalılar ve turistler, sahil ve falezler kısmını hınca hınç doldurdu. Sahildeki doluluk görüntüsü Antalya’nın yaz aylarını aratmazken, falezlerden uçuşu izlemek isteyen bazı vatandaşlar çitleri aşıp yerini aldı.

Gökyüzüne 100 çizerek başladılar

Gökyüzüne 100 çizip gösterisine başlayan Türk Yıldızları, nefes kesen akrobasi hareketleri ve uçaktan bıraktıkları renkli dumanlarla izleyicilere unutulmaz anlar yaşattı. Birbirlerine oldukça yakın zorlu manevraları başarıyla yapan deneyimli Türk pilotları, vatandaşların yanı sıra turistleri de oldukça etkiledi. Gösteriyi izleyenler, o anları cep telefonuyla kaydetmek için adeta birbiriyle yarıştı.

“Gurur duyuyoruz”

Gösteriyi izlemeye oğluyla gelen Sadi Bağcı, “Gösteri gerçekten inanılmaz. Gurur duyuyoruz, gurur kabartıcı bir durum. Muazzam bir duygu yaşıyorum. Oğlum da severek izliyor. Turistler de ellerinde Türk bayrağı ile izliyor” dedi.

Kaynak: İHA

YORUM YAP