DOLAR 32,8441 % 0.08
EURO 35,1370 % 0
STERLIN 41,5525 % -0.09
FRANG 36,8786 % -0.02
ALTIN 2.457,13 % -0,03
BITCOIN 66.778,70 1.068

Antalya’da 10 Kasım mesajları

Yayınlanma Tarihi : Google News
Antalya’da 10 Kasım mesajları

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle Antalya Valisi Hulusi Şahin ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek bir mesaj yayımladı.

Antalya Valisi Hulusi ŞahinTürkiye Cumhuriyeti‘nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk‘ün ebediyete intikalinin 85. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin, mesajında, Ulu Önder Atatürk’ün büyük bir komutan, mahir bir diplomasi ustası ve müstesna bir devlet adamı olduğunu belirtti.

Atatürk’ün şahsiyetinin bağımsızlıkla özdeşleşmiş, cumhuriyetle bilenmiş, milli şuurla perçinlenmiş ve millet hafızasına miras olarak kazınmış olduğunu vurgulayan Şahin, mesajını şöyle sürdürdü:

“Atatürk, Türk milletini yok etmeyi, Türk devletini tarih sayfasından silmeyi, devlet geleneğimizi ve milli töremizi emperyalizmin sisinde boğmayı hedefleyenlere karşı milletimizin önünde bir meşale ve yol gösteren bir Kutup yıldızı olmuştur. Atatürk’ün, ‘En büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti bugün 100 yaşındadır ve bizlere emanetidir. Bu emanete sahip çıkacak, gözümüz gibi koruyacak ve aydınlık yarınlara taşıyacağız. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılını, yani ‘Türkiye Yüzyılı‘nı, Atatürk’ün ülkü ve ilkelerinden ilhamla tesis etmek için milletçe çalışıyoruz, çalışacağız.”

Şahin, ebediyete intikalinin 85. yıl dönümünde Atatürk’ü ve şahsında milli mücadelenin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve şükranla andıklarını kaydetti.

Kaynak: İHA

YORUM YAP