DOLAR 32,2147 % 0.1
EURO 35,0225 % 0.44
STERLIN 41,0361 % 0.21
FRANG 35,2381 % 0.3
ALTIN 2.448,03 % -0,56
BITCOIN 69.748,00 -0.37

VAKTİNE KALAN SÜRE

:
için vakti

Cittaslow Genel Sekreteri Finike’yi Ziyaret Etti

Yayınlanma Tarihi : Google News
Cittaslow Genel Sekreteri Finike’yi Ziyaret Etti

Cittaslow Genel Sekreteri Pier Giorgio Oliveti, Antalya’nın tek sakin şehir ilçesi Finike’nin belediye başkanı Mustafa Geyikçi’yi ziyaret etti. Ziyarette, Finike’nin sakin şehir olarak yapacağı yeni projeler konuşuldu. Oliveti, Finike’nin cittaslow çatısı altında yaptığı çalışmaların birçok kente örnek olabilecek nitelikte olduğunu ifade etti. Belediye Başkanı Geyikçi ise Turuncu Köy projesiyle Finike’ye ve ülkeye büyük bir değer katacaklarını belirtti.

Cittaslow Genel Sekreteri Pier Giorgio Oliveti, Antalya‘nın “sakin şehir” ünvanlı tek ilçesi Finike‘nin belediye başkanı Mustafa Geyikçi‘yi ziyaret etti.

Belediyeden yapılan açıklamada, Finike Belediye Başkan Yardımcısı Sıdıka Gökyar Kızılca, Antalya Büyükşehir Belediyesi (ABB) Dış İlişkiler Daire Başkanı Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç’ün katıldığı ziyarette, Finike’nin “sakin şehir” olarak yapacağı yeni projeler konuşuldu.

Antalya’nın tek cittaslow kenti olan Finike’yi çok beğendiğini ifade eden Oliveti, sakin şehir olarak örnek bir konumda olduğunu ifade etti.

Finike’nin önümüzdeki dönemlerde de Cittaslow Birliği ile yeni projelere imza atacağını ifade eden Oliveti, “Finike’nin ‘cittaslow’ çatısı altında sürdürdüğü çalışmalar birçok kente örnek olabilecek nitelikte. Finike gerçekten de elinden geleni yapıyor.” dedi.

Belediye Başkanı Geyikçi ise “Turuncu Köy” projesinden bahsederek, “Bu proje, Finike için vizyon bir proje olacak. Projenin içerisinde tarım, üretim, gençlik ve çevreci yaklaşım var. Bu proje ile yalnızca Finike’ye değil, Antalya’ya ve ülkemize çok büyük bir değer katmış olacağız.” ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

YORUM YAP