DOLAR 32,2719 % 0.04
EURO 35,0393 % -0.09
STERLIN 41,3344 % 0.09
FRANG 35,3703 % 0.03
ALTIN 2.444,30 % -0,11
BITCOIN 68.902,82 1.652

VAKTİNE KALAN SÜRE

:
için vakti

Depremzede kadınlar unutulmadı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Depremzede kadınlar unutulmadı

TRT Antalya Bölge Müdürlüğü’nde misafir edilen 75 depremzede kadın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde unutulmadı. Kahramanmaraş, Adıyaman, Malatya ve Hatay’daki yüzyılın deprem felaketinden etkilenen ve 55 aileden oluşan 205 depremzedenin kaldığı TRT Bölge Müdürlüğü ziyaretçi akınına uğradı.

 

Envar Okulları İlk ve Ortaokul Müdürü Yüksel Arslan ile Anaokulu eğitim koordinatörü Melek Düzen ve Antalya’daki STK’lardan oluşan bir heyet, TRT Antalya Bölge Müdürlüğü’nde, TRT Antalya Radyosu Program Sorumlusu Betül Altuntaş ile TRT Antalya Bölge Müdürü Hikmet Kocaman’ın eşi Kadriye Kocaman ve depremzede aileler tarafından karşılandı. 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle gerçekleştirilen etkinlik, depremzede kadınlara verilen karanfiller ile sürdürüldü. Dayanışma konuşmalarının yapıldığı etkinlik, anlamına uygun bir şekilde sona erdi.

 

DEPREMZEDE ÖĞRENCİLER OKULA YERLEŞTİRİLDİ

Depremin yaşandığı Kahramanmaraş, Malatya, Hatay ve Adıyaman illerinden gelen ve Antalya’da çeşitli kurumlara yerleştirilen ailelerdeki öğrencilerin bir bölümünün Envar Okulları’na kayıtlarının yapıldığını açıklayan Envar Okulları Kurucu Temsilcisi Dr. Mehmet Karakayalı, şunları kaydetti:

“Envar Okulları, Anaokulundan Liseye her kademede okulu olan Sütçüler ve Meydan kampüslerinde 27 yıldır Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren bir okuldur. Ülkemizde yaşanan deprem felaketi dolayısıyla şehrimizde çok sayıda depremzede aileyi misafir etmekteyiz. TRT Bölge Müdürlüğü Kampında kalan 55 aile ve okulumuza kaydını yaptığımız yaklaşık 40 depremzede öğrenci için okulumuz, işbirliği yaptığı paydaşları olan TRT Bölge Müdürlüğü, MÜSİAD ve İyi İnsan Hareketi Derneği ile birlikte depremzede ailelere yönelik bir takım faaliyetler içeren sürdürülebilir bir proje planlamaktadır. “Biz Bir Aileyiz” adı altında yürütülecek projemiz misafir aile ve çocuklarına yönelik psiko-sosyal rehberlik hizmetleri, sosyal ve sportif etkinlikler, hobi ve eğitim faaliyetlerini kapsamaktadır.”

 

YORUM YAP