DOLAR 32,2482 % 0.02
EURO 35,0262 % -0.08
STERLIN 41,1953 % 0.01
FRANG 35,3482 % 0.02
ALTIN 2.444,49 % -0,10
BITCOIN 68.725,00 1.299

VAKTİNE KALAN SÜRE

:
için vakti

Edebiyat Günleri’nde Yılın Ödülleri Belli Oldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
Edebiyat Günleri’nde Yılın Ödülleri Belli Oldu

Muratpaşa Belediyesi’nin düzenleyeceği 8. Antalya Edebiyat Günleri’nde yılın ödülleri belirlendi. Erendiz Atasü ve Ali Cengizkan onur ödülüne layık görülürken, ‘En İyi Öykü Kitabı’ ödülü Şenay Eroğlu Aksoy’a verildi. ‘En İyi İlk Öykü Kitabı’ ödülü ise Okşan Mağara ve Aslıhan Duman arasında paylaşıldı. Ödüllerin takdim edileceği tören, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin 16-19 Kasım’da 8’incisini düzenleyeceği Antalya Edebiyat Günleri’nde yılın ödülleri belirlendi. Bu yıl onur ödüllerine Erendiz Atasü ve Ali Cengizkan değer görülürken ‘En İyi Öykü Kitabı’ ödülü Şenay Eroğlu Aksoy‘un oldu. ‘En İyi İlk Öykü Kitabı’ ödülünü ise Okşan Mağara ve Aslıhan Duman paylaştı.

Yazın dünyasının en canlı alanlarından öykü dalında yılın en iyilerinin ödüllendirildiği Muratpaşa Belediyesi’nin 8. Antalya Edebiyat Günleri, 16-19 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek. Prof. Dr. Erdal İnönü Kent Parkı’nda panel, söyleşi, imza günleriyle Antalya’nın edebiyatla, edebiyatın Antalya’yla buluşacağı etkinlikte yılın ödülleri de belli oldu.

Antalya Edebiyat Günleri Onur Ödülleri bu yıl Erendiz Atasü ve Ali Cengizkan’ın oldu. Seçici Kurul, En İyi Öykü Kitabı ödülünü ise ‘Sardunyaların Kışı’ kitabıyla Şenay Eroğlu Aksoy’a verdi. Sardunyaların Kışı, ‘Yaşamın çelişkilerine dokunurken, örtük olan hakikati okura öykü estetiği içinde cesurca aktarabilmesi’ gerekçesiyle ödüle layık görüldü.

En İyi İlk Öykü Kitabı ödülünü ise Okşan Mağara ve Aslıhan Duman paylaştı. Mağara, ‘Kendine Ait Bir Oda Bir Salon’ adlı öykü kitabıyla ‘Yaşamı yeniden üretirken, gerçeklikle bağını koparmadan ve parodileştirmeye yaklaşmadan ironiyi metninde güçlü bir biçimde kurabilmesi’ gerekçesiyle ödüle layık görüldü. Aslıhan Duman ise ‘Gün Doğusundan Kopan Hikayeler’ isimli öykü kitabında ‘Kurduğu öykü diliyle Orta Asya‘nın kadim zamanlarına karşı okuru uzun bir yolculuğa çıkarması’ gerekçesiyle ödülün sahibi oldu.

8. Antalya Edebiyat Günleri’nde yılın en iyilerine ödüllerinin takdim edileceği tören, 17 Kasım Cuma saat 20.00’de Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Gecede, Vedat Sakman da sahne alacak.

Kaynak: ANKA

YORUM YAP