DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.984,00 0.277

VAKTİNE KALAN SÜRE

:
için vakti

Finike Portakalları Budapeşte’ye Gönderildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Finike Portakalları Budapeşte’ye Gönderildi

Finike ilçesinde yetişen portakallar, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’deki marketlere gönderildi. Finike Belediyesi ile Budapeşte 2. Bölge Belediyesi arasında imzalanan protokol ile ticari ilişkiler geliştirilerek portakal ihracatı başladı. Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, coğrafi işaret tesciline sahip olan Finike portakallarının dünya çapında bilinirliğini artırmak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Antalya‘nın Finike ilçesinde yetişen portakallar, Macaristan‘ın başkenti Budabeşte’deki marketlere gönderildi.

Finike Belediyesi‘nden yapılan açıklamaya göre, Finike Belediyesi ile Budapeşte 2. Bölge Belediyesi arasında ticari ilişkileri geliştirmek amacıyla protokol imzalandı.

İki belediye arasındaki işbirliği çalışmaları kapsamında Finike’de Budapeşte’ye portakal ihracı başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Budapeşte 2. Bölge Belediye Başkanı Gergely Örsi ile gerçekleştirdikleri işbirliğinin ilk adımını attıklarını belirtti.

İlçede portakal hasadının başladığını ve Budapeşte siparişlerinin yola çıktığını aktaran Geyikçi, “Coğrafi işaret tesciline sahip portakalımızın, sadece Türkiye‘de değil, dünyada bilinirliği artmalı. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaynak: AA

YORUM YAP