DOLAR 32,2147 % 0.1
EURO 35,0225 % 0.44
STERLIN 41,0361 % 0.21
FRANG 35,2381 % 0.3
ALTIN 2.448,03 % -0,56
BITCOIN 69.748,00 -0.37

VAKTİNE KALAN SÜRE

:
için vakti

Kepez Belediyesi, Altınova bölgesinin planlı şekilde şehirleşmesinin önünü açıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kepez Belediyesi, Altınova bölgesinin planlı şekilde şehirleşmesinin önünü açıyor

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü döneminde, 40 yıla yakın beklenen imar planı yapılan Altınova bölgesinde yaşam konforu, kalıcı yatırımlarla artırılıyor. Aile sağlığı merkezi, yeni okullar, kütüphane, cem evi gibi yatırımların geldiği bölgenin fiziki görünümü de park ve fen işleri hizmetleriyle değiştiriliyor.

 

Antalya’nın ticaret merkezi olan ve 5 mahallenin bulunduğu Altınova bölgesinin imar planı yapılmadan önceki en önemli sorunu ulaşımdı. Bölgede açılan 45 metrelik imar yolu Antalya Bulvarı, şehir ve bölge için önemli bir ana arter ulaşım güzergâhı oldu.

 

Genişliği 15 m (metre), uzunluğu 821 m olan Elif Sokak, doğu-batı yönünde Fatih ile Ülker sokakları arasında bulunuyor. Elif Sokak’ın sınırı olan 15 m genişliğinde, 697 m uzunluğundaki Ülker Sokak ise kuzey-güney istikametinde Anso ve Alperen sokakları arasında kalıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, iki sokağın yapımını, iş makinelerinin yardımıyla geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirmişti. Yol yapımı kapsamında araçların düzgün bir yüzeyde ilerleyebilmesi için bitkisel toprak yüzeyi kazı yapılarak kaldırıldı. Daha sonra İnce tesviye ile yüzeyine eğim verilen yol, asfalt çalışmasına hazır hale getirildi. Tesviye yüzeyi üzerine ise kum, çakıl ve taş kırığından oluşan malzeme serilmesi ve silindir ile sıkıştırılmasıyla yolun alt temel tabakası oluşturuldu. Bu temel tabaka da finisher yardımıyla sıcak asfaltla kaplandı.

ATINOVA’DA ALTIN YILLAR

Elif ve Ülker sokaklar ile 391 Sokak’ta, toplam 16 bin metrekare alanı kapsayan yolda 3 bin ton sıcak asfalt çalışması yapıldı.Sıcak asfalt serimiyle sokaklarda,  sürücü ve taşıtlara konforlu, emniyetli bir sürüş imkânı sağlandı.

Başkan Hakan Tütüncü, imar yollarını açarak bölgenin hem ulaşımını kolaylaştırdıklarını hem de planlı şehirleşmenin önünü açtıklarını söyledi. İmar planını yaptıktan sonra Altınova bölgesinin altın yıllarını yaşayacağını söylediğini anımsatan Başkan Tütüncü, “Belediyecilik hizmetlerimizle, kamu ve özel sektör yatırımlarımızla Altınova bölgemiz altın yıllarını yaşıyor.” ifadesini kullandı.

Elif Sokak, doğusundaki Ülker Sokak ile havaalanı yolu olarak da bilinen Serik Caddesi’nin yan yoluna ulaşım imkânı sağlaması bakımından önem taşıyor. Fen İşleri Müdürlüğü yetkilileri, bölgedeki kapalı olan imar yollarını açmaya devam edeceklerini dile getirdiler.

YORUM YAP